افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 20 May , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 63 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 0×
پ
پ

کارگروه کنترل های داخلی و حسابرسی

حسابرسی داخلی وظیفه ارزیابی مستقیمی است که توسط مدیریت شرکت ، برای بررسی سیستم کنترل داخلی ایجاد میشود. حسابرسی داخلی کفایت سیستم کنترل داخلی را از لحاظ درست ، مناسب ،اقتصادی ، اثر بخش و کارآمد بودن استفاده از منابع شرکت ، آزمون ، ارزیابی وگزارش می کند. ضمناً واحد های اقتصادی هم از لحاظ اندازه و هم از لحاظ پیچیدگی فعالیت چنان رشد میکنند که کنترل مستقیم و انفرادی آنها نا ممکن میشود. از این رو کنترل های داخلی برای اعمال مدیریت و سرپرستی در راستای برنامه های استراتژیک ضروری است . واحد های اقتصادی دارای الزامات قانونی میباشند که باید به آنها عمل شود . از این رو باید کنترل های داخلی لازم را برای شناسایی و کنترل میزان رعایت این گونه الزامات قانونی برقرار نمایند .

لذا بدین منظور انجمن حسابداران کرمان در راستای هم افزایی با فعالان اقتصادی بخش خصوصی و آموزش نیروهای مجرب در این خصوص اقدام به ایجاد کارگروه حسابرسی و کنترلهای داخلی نموده است و آقای آرش ایران پور به عنوان سرپرست کارگروه مذکور انتخاب و در حال فعالیت می‌باشند .

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.