افزونه جلالی را نصب کنید. Tuesday, 23 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 63 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 0×
پ
پ

تاریخچه انجمن صنفی کارگری حسابداران کرمان

انجمن صنفی کارگری حسابداران کرمان، نخستین انجمن حرفه ای حسابداری استان کرمان است. با استعانت از خداوند متعال ایده تاسیس آن با توجه به خلاء وجود چنین تشکیلاتی در استان کرمان ، در سال ۱۳۹۹ با همفکری و مشورت جناب آقای محمد قبول عضو محترم شورای عالی انجمن حسابداران خبره ایران و همکار ایشان آقای دکتر علی سالارنژاد مطرح و مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و پیگیری‌های اولیه برای ثبت انجمن در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آذر ماه ۱۴۰۰، آغاز شد. در همان ابتدای امر، آگهی تاسیس با توجه به الزامات قانونی و با این مضمون که انجمن صنفی کارگری حسابداران کرمان در شرف تشکیل می‌باشد در روزنامه‌ی ندای وحدت کرمان چاپ و از کارگران شاغل در صنف مربوطه جهت  عضویت دعوت بعمل آمد. که هیئت مؤسس آن آقایان دکتر عبدالرضا قاسم‌پور، دکتر علی سالارنژاد و جناب آقای امین احمدیان می‌باشند ، در مرحله بعد و با هدف تصویب اساسنامه و انجام انتخابات هیأت مدیره و بازرسان انجمن ، جلسه مجمع عمومی مؤسس انجمن صنفی کارگری حسابداران کرمان ، مورخ ۱۴۰۰/۱۲/۰۹  رأس ساعت ۸:۳۰ در محل سالن اجلاس اتاق بازرگانی کرمان تشکیل و طبق آگهی روز نامه مورخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۱ از کلیه‌ی علاقمندان برای حضور در جلسه‌ی مذکور دعوت بعمل آمد. در نهایت اعضای اصلی و علی البدل هیئت مدیره و بازرسان طی انتخابات به شرح زیر اعلام شد:

 1. دکتر عبدالرضا قاسم‌پور: رئیس هیأت مدیره
 2. دکتر علی سالارنژاد: نایب رئیس و دبیر
 3. امین احمدیان رنجبر: خزانه‌دار
 4. امین انجم روز: عضو علی البدل هیئت مدیره
 5. امیرحسین مهدی‌زاده: بازرس اصلی
 6. بهروز جابری نسب: بازرس علی البدل

در نهایت با پیگیری‌های مجدانه و دلسوزانه نخستین هیئت مؤسس انجمن حسابداران کرمان، به استناد ماده ۱۳۱ قانون کار و آیین نامه مصوب ۸۹/۸/۸ هیات وزیران ، انجمن صنفی کارگری حسابداران کرمان به شماره ۲۷۹-۳/۱-۲۲ در تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۱۸ در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ثبت رسیده است.

وظایف انجمن صنفی کارگری حسابداران کرمان:

 1. كوشش درجهت استيفاي حقوق و خواستهاي مشروع و قانوني اعضا از طريق ايجاد زمينه‌هاي مساعد به منظور نيل به اهداف انجمن.
 2. برنامه ریزی و پی گیری در ارتقای سطح مهارت کارگران عضو.
 3. تلاش برای آموزش فرهنگی و اجتماعی اعضا به منظور ارتقای سطح آگاهی های لازم در شناخت و تامین حقوق اعضاء .
 4. تلاش در بررسی و تحقیق در خصوص مشکلات ، نارسایی های اقتصادی ، مهارتی ، افزایش بهره وری و ارائه پیشنهادات به اعضاء ، مدیران و مسوولان مربوط .
 5. جمع آوري اطلاعات ، بررسي و تحقيق درباره مشكلات ، شناخت نيازها و اولويتها ، دريافت وروديه، حق عضويت و كمك هاي مالي داوطلبانة اعضا .
 6. همكاري در جهت تأسيس، تقويت و گسترش شركتهاي تعاوني و صندوق قرض الحسنه مربوط به وظايف انجمن صنفی و تلاش جهت تامین امکانات رفاهی اعضا با رعایت مقررات مربوط .
 7. همکاری با وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در جهت شناخت بهتر مشکلات کارگری و اجرای قانون کار .
 8. حمايت و دفاع از حقوق و منافع صنفي و حرفه‌اي اعضاء از طريق ارائه پيشنهاد و جلب پشتيباني مراجع و سازمانهاي دولتي و ملي .
 9. خريد، فروش و تملك اموال منقول و غيرمنقول انجمن صنفي به نام و به حساب انجمن صنفي مشروط بر آنكه به قصد تجارت و جلب نفع نباشد .
 10. شركت در مذاكرات حرفه اي با ساير سازمانهاي كارگري ذيربط مشمول قانون و انعقاد پيمانهاي دسته جمعي با سازمانهاي كارفرمايي .
 11. پيوستن به انجمن‌هاي صنفي همگن به منظور تشكيل يا عضويت در كانون با رعايت مقررات قانوني
 12. فعالیت مشترک با کانون انجمن های صنفی مربوط در حدود قوانین و مقررات کشور .
 13. همكاري با ساير تشكل‌هاي صنفي مربوط و انجام ساير وظايف و اختياراتي كه به موجب مقررات قانوني بر عهدة انجمن هاي صنفي قرار داده شده يا خواهد شد .

خدمات انجمن صنفی کارگری حسابداران کرمان

 1. آموزش کامل انواع حسابرسی مطابق استاندارد های سازمان حسابرسی و جامعه حسابداران رسمی .
 2. آموزش های جامع در رشته حسابداری و حسابرسی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان و شاغلین این حوزه را در استان کرمان با سبکی متفاوت و کاربردی .
 3. برگزاری سمینار‎های تخصصی .
 4. آموزش تخصصی دادرسی و لایحه نویسی مالیاتی با توجه به فرایند جدید تشخیص و وصول هوشمند مالیات .
 5. انتشار نشریات تخصصی حسابداری و حسابرسی .

هدف اصلی انجمن

به استناد مادة ۱۳۱ قانون كار جمهوري اسلامي ايران و در اجراي آئین‌ نامه چگونگی تشکیل، حدود وظایف و اختیارات و نحوه عملکرد انجمن‌هاي صنفي و كانون‌هاي مربوط “مصوب هیات محترم وزیران و به منظور حفظ حقوق و منافع مشروع و قانوني و بهبود وضع اقتصادي كارگران كه خود متضمن حفظ منافع جامعه نيز باشد؛ اين انجمن صنفي تشكيل مي‌گردد .

اقدامات پژوهشی انجمن حسابداران کرمان :

در راستای توسعه دانش و حرفه حسابداری در استان کرمان و براساس ماده ۲۹ اساسنامه انجمن صنفی کارگری حسابداران کرمان ، انجمن مذکور در حال پیگیری و تلاش برای راه‌اندازی نشریه‌‌ی غیر برخط الکترونیک در حوزه تخصصی حسابداری با مدیرمسئولی آقای دکتر سالارنژاد می‌باشد .

عضویت در انجمن صنفی کارگری حسابدران کرمان :

انجمن صنفی کارگری حسابداران  کرمان ، در حال حاضر دارای ۷۵ نفر عضو است که شرایط عضویت کارگران در انجمن مذکور براساس ماده ۴ اساسنامه به شرح زیر می‌باشد:

 1. تابعیت ایران
 2. استقرار در حوزه جغرافیای فعالیت انجمن صنفی
 3. اشتغال در کارگاه، حرفه، صنعت مرتبط با واحد مالی، حسابداری و حسابرسی در حوزه جغرافیایی فعالیت انجمن صنفی با ارائه ی مدارک معتبر شامل: حداقل کاردانی حسابداری و رشته‌های مرتبط با دو سال سابقه کار مرتبط
 4. ارائه مدرک معتبر مبنی بر کارگر بودن مطابق قانون کار
 5. قبول و تعهد اجرای مقررات اساسنامه و مصوبات قانونی ارکان انجمن صنفی؛
 6. پرداخت ورودیه و حق عضویت به‌طور مرتب.

موارد تعلیق از عضویت انجمن:

 • عدم پرداخت بموقع حق عضویت تعیین شده با توجه به ماده ۸ اساسنامه .
 • عدم رعایت مفاد اساسنامه و مصوبات قانونی هر یک از ارکان انجمن صنفی .

هزینه عضویت در انجمن:

 • حق ورودی هر عضو، مبلغ ۵۰۰،۰۰۰ ریال است که توسط مجمع عمومي عادي تعیین می‌شود و پرداخت تنها برای یکبار می باشد .
 • حق عضويت: ماهيانه/ساليانه، مبلغ ۱۰۰۰،۰۰۰ریال كه مبلغ آن توسط مجمع عمومي عادي تعيین مي گردد .
 • واریز حق عضویت به حساب شماره ……

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.