افزونه جلالی را نصب کنید. Tuesday, 18 June , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 63 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 0×
پ
پ

تاریخچه انجمن صنفی کارگری حسابداران کرمان
انجمن صنفی  کارگری حسابداران کرمان، نخستین انجمن حرفه ای حسابداری استان کرمان است. با استعانت از خداوند متعال ایده تاسیس آن  با توجه به خلاء وجود چنین تشکیلاتی در استان کرمان ، در سال ۱۳۹۹ با همفکری و مشورت جناب آقای محمد قبول عضو محترم شورای عالی انجمن حسابداران خبره ایران و همکار ایشان آقای دکتر علی سالارنژاد مطرح و مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و پیگیری‌های اولیه برای ثبت انجمن در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آذر ماه ۱۴۰۰، آغاز شد. در همان ابتدای امر، آگهی تاسیس با توجه به الزامات قانونی و  با این مضمون که انجمن صنفی کارگری حسابداران کرمان در شرف تشکیل می‌باشد در روزنامه‌ی ندای  وحدت کرمان چاپ و از کارگران شاغل در صنف مربوطه جهت  عضویت دعوت بعمل آمد.  که هیئت موسس آن آقایان دکتر عبدالرضا قاسم‌پور، دکتر علی سالارنژاد و جنا ب آقای  امین احمدیان می‌باشند،

در مرحله بعد و با هدف تصویب اساسنامه و انجام انتخابات هیأت مدیره و بازرسان انجمن،جلسه مجمع عمومی موسس انجمن صنفی کارگری حسابداران کرمان، مورخ ۹/۱۲/۱۴۰۰ رأس ساعت ۸:۳۰ در محل سالن اجلاس اتاق بازرگانی کرمان تشکیل و طبق آگهی روز نامه مورخ ۱۱/۱۱/۱۴۰۰ از کلیه‌ی علاقمندان برای حضور در جلسه‌ی مذکور دعوت بعمل آمد. در نهایت اعضای اصلی و علی البدل هیئت مدیره و بازرسان  طی انتخابات به شرح زیر اعلام شد:

 • عبدالرضا قاسم‌پور: رئیس هیأت مدیره
 • علی سالارنژاد: نایب رئیس و دبیر
 • امین احمدیان رنجبر: خزانه‌دار
 • امین انجم روز: عضو علی البدل هیئت مدیره
 • امیرحسین مهدی‌زاده: بازرس اصلی
 • بهروز جابری نسب: بازرس علی البدل

در نهایت با پیگیری‌های مجدانه و دلسوزانه نخستین هیئت مؤسس انجمن حسابداران کرمان، به استناد ماده ۱۳۱ قانون کار و آیین نامه مصوب ۸/۸/۸۹ هیات وزیران، انجمن صنفی کارگری حسابداران کرمان به شماره ۲۹۷-۱/۳-۲۲ در تاریخ ۱۸/۱۲/۱۴۰۰ در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ثبت رسیده است.

وظایف انجمن صنفی کارگری حسابداران کرمان

 • كوشش درجهت استيفاي حقوق و خواستهاي مشروع و قانوني اعضا از طريق ايجاد زمينه‌هاي مساعد به منظور نيل به اهداف انجمن.
 • برنامه ریزی و پی گیری در ارتقای سطح مهارت کارگران عضو
 • تلاش برای آموزش فرهنگی و اجتماعی اعضا به منظور ارتقای سطح آگاهی های لازم در شناخت و تامین حقوق اعضا .
 • تلاش در بررسی و تحقیق در خصوص مشکلات ، نارسایی های اقتصادی ، مهارتی ، افزایش بهره وری و ارایه پیشنهادات به اعضا ، مدیران و مسوولان مربوط .
 • جمع آوري اطلاعات ، بررسي و تحقيق درباره مشكلات، شناخت نيازها و اولويتها. دريافت وروديه، حق عضويت و كمك هاي مالي داوطلبانة اعضا.
 • همكاري در جهت تأسيس، تقويت و گسترش شركتهاي تعاوني و صندوق قرض الحسنه مربوط به وظايف انجمن صنفی و تلاش جهت تامین امکانات رفاهی اعضا با رعایت مقررات مربوط.
 • همکاری با وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در جهت شناخت بهتر مشکلات کارگری و اجرای قانون کار.
 • حمايت و دفاع از حقوق و منافع صنفي و حرفه‌اي اعضا از طريق ارايه پيشنهاد و جلب پشتيباني مراجع و سازمانهاي دولتي و ملي.
 • خريد، فروش و تملك اموال منقول و غيرمنقول انجمن صنفي به نام و به حساب انجمن صنفي مشروط بر آنكه به قصد تجارت و جلب نفع نباشد.
 • شركت در مذاكرات حرفه اي با ساير سازمانهاي كارگري ذيربط مشمول قانون و انعقاد پيمانهاي دسته جمعي با سازمانهاي كارفرمايي
 • – پيوستن به انجمن‌هاي صنفي همگن به منظور تشكيل يا عضويت در كانون با رعايت مقررات قانوني
 • – فعالیت مشترک با کانون انجمن های صنفی مربوط در حدود قوانین و مقررات کشور.
 • همكاري با ساير تشكل‌هاي صنفي مربوط و انجام ساير وظايف و اختياراتي كه به موجب مقررات قانوني بر عهدة انجمن هاي صنفي قرار داده شده يا خواهد شد.

 

خدمات انجمن صنفی کارگری حسابداران کرمان

 • آموزش کامل انواع حسابرسی مطابق استانداردهای سازمان حسابرسی و جامعه حسابداران رسمی
 • آموزش های جامع در رشته حسابداری و حسابرسی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان و شاغلین این حوزه را در استان کرمان با سبکی متفاوت و کاربردی
 • برگزاری سمینار‎های تخصصی
 • آموزش تخصصی دادرسی و لایحه نویسی مالیاتی با توجه به فرایند جدید تشخیص و وصول هوشمند مالیات
 • انتشار نشریات تخصصی حسابداری و حسابرسی

 

هدف اصلی انجمن

به استناد مادة ۱۳۱ قانون كار جمهوري اسلامي ايران و در اجراي آئین‌ نامه چگونگی تشکیل، حدود وظایف و اختیارات و نحوه عملکرد انجمن‌هاي صنفي و كانون‌هاي مربوط “مصوب هیات محترم وزیران و به منظور حفظ حقوق و منافع مشروع و قانوني و بهبود وضع اقتصادي كارگران كه خود متضمن حفظ منافع جامعه نيز باشد؛ اين انجمن صنفي تشكيل مي‌گردد.

کارگروه های تخصصی انجمن

انجمن حسابداران کرمان، در راستای تسریع رسیدن به اهداف خود، کارگروه‌های تخصصی به شرح زیر تشکیل داده است که احکام مربوط به آن‌ها توسط دبیر انجمن تعیین شده است.

۱-پیشکسوتان: پیشکسوتان در حوزه حسابداری، منابع غنی از تجربه و دانش می‌باشند که استفاده از تجربیات ایشان می‌تواند به رفع خلا ها و شکاف‌های موجود در دانش حسابداری کمک شایانی کند. انجمن حسابداران کرمان، با هدف استفاده از تجربیات و دانش پیشکسوتان در عرصه‌ی حسابداری، آقای مجید برومندثانی را به عنوان سرپرست کارگروه پیشکسوتان انتخاب کرده‌اند.

۲-صنایع و اتاق بازرگانی: هدف از تشکیل اتاق بازرگانی، کمک به فراهم آوردن موجبات رشد و توسعه اقتصاد کشور؛ تبادل افکار و بیان آراء و عقاید مدیران صنعتی، معدنی و بازرگانی می‌باشد (به نقل از اتاق بازرگانی ایران) در راستای تلاش برای رسیدن به هدف مذکور، انجمن حسابداران کرمان آقای دکتر جواد سلطانی نژاد را به عنوان سرپرست کارگروه صنایع و اتاق بازرگانی تعیین و ایشان در کارگروه مذکور مشغول فعالیت می‌باشند؛

۳-کارگروه مالیات:  مالیات از اهم منابع درآمد دولت است و وصول مالیات از طرف دولت و پرداخت مالیات ازطرف مودیان صرفا یک همکاری و همیاری است تا هزینه های عمومی و نیازمندی‌های اجتماعی تامین شود. در راستای تلاش برای نیل به همکاری و همیاری همه جانبه، انجمن حسابداران کرمان، جناب آقای امین انجم روز را به عنوان سرپرست کارگروه مالیات انتخاب کرده و ایشان هم‌اکنون در حیطه‌ کاری مذکور در حال فعالیت می‌باشند؛

۴-کارگروه پذیرش و آزمون اعضا: در راستای پذیرش اعضای انجمن حسابداران کرمان، سرکار خانم مهرنوش خضری پور به عنوان سرپرست کارگروه پذیرش و آزمون اعضا انتخاب شده‌اند.

۵-کارگروه روابط عمومی: انجمن حسابداران کرمان، آقای جلیل کاظمی را به عنوان سرپرست کارگروه روابط عمومی انتخاب و ایشان هم‌اکنون در حال فعالیت در حوزه مذکور می‌باشند؛

۶-کارگروه همایش؛ انجمن حسابداران کرمان به منظور هم‌اندیشی، گسترش علم حسابداری و به اشتراک‌گذاری ایده‌های جدید و ناب در قالب برگزاری همایش‌ها در استان کرمان، آقای محسن منظری توکلی را به عنوان سرپرست کارگروه همایش انتخاب و هم‌اکنون ایشان در این مجموعه در حال فعالیت ‌می‌باشند؛

 • کارگروه بیمه: انجمن حسابدارن کرمان، جهت انجام امور مربوط به بیمه کارگروهی تحت عنوان بیمه تشکیل و آقای محمد علی پاسیار؛ به عنوان سرپرست کارگروه مذکور انتخاب شده‌اند.
 • کارگروه بانک: انجمن حسابداران کرمان کارگروه بانک را به  سرپرستی آقای هادی حسنی تشکیل داده و ایشان در حال پیگیری وبه سرانجام رساندن امور محوله می‌باشند.
 • کارگروه پژوهش: پرواضح است که يکي از نشانه هاي ارتقاء کشورها و به نوعي مهمترين عوامل توسعه آنها، پژوهش مي باشد. پژوهش موجب افزايش بهره‌وري در بخش‌هاي گوناگون از جمله بخش اقتصادي کشور و در نهایت جهش اقتصادی خواهد شد. اگر پژوهش کم اهميت فرض شود و براي آن هزينه نشود، در آينده بايد هزينه ي گزاف تري را متحمل شویم( صالح عاشق آبادي احمد، فرهنگ پژوهش در توسعه یک کشور، همايش جامعه علمي ايرانيان مقيم چين، بررسي فرايندها و دستاوردهاي توسعه در چين)، در راستای تلاش برای رسیدن به یک جهش اقتصادی بزرگ در کشور و به اشتراک گذاشتن و رفع شکاف‌های موجود در دانش حسابداری  انجمن حسابداران کرمان؛ خانم دکتر هدیه میر را به عنوان سرپرست کارگروه پژوهش انتخاب کرده‌اند.
 • اصناف و اتحادیه؛ اصناف و تشکل‌های صنفی مرتبط با آنها، اهمیت بالایی در توسعه کشور در ابعاد اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی دارند. در حقیقت اصناف بزرگ‌ترین بخش اقتصاد کشور را تشکیل می‌دهند که بعد از نفت بالاترین نقش و جایگاه را در تامین مالی اقتصاد ایران دارد. گرچه در ظاهر اصناف به کسب‌وکار مردم گره خورده و با محل معاش آنها در ارتباط است اما برخی آن را بزرگ‌ترین نهاد مدنی می‌دانند که اداره آن به‌دست خود مردم بوده و بدون شک نتایج آن در سرنوشت مردم و جامعه نیز تاثیرگذار خواهد بود(نقش بی‌بدیل اصناف در اقتصاد، اتاق اصناف ایران). از این رو؛ در راستای تلاش در جهت گسترش کیفیت کار اصناف، انجمن حسابداران کرمان آقای محمد رضا مهدوی را به عنوان سرپرست کارگروه اصناف و اتحادیه تعیین و ایشان هم‌اکنون در حال فعالیت در کارگروه مذکور می‌باشند؛
 • اداره کار: در راستای انجام امور مربوط به اداره کار، آقای سعید فخاران از جانب انجمن حسابداران کرمان، به عنوان سرپرست کارگروه مذکور انتخاب و در حال فعالیت می‌باشند.
 • کارگروه نرم‌افزار و فناوری اطلاعات: در چند دهه اخیر تکنولوژی مدرن اطلاعات، بر موقعیت و عملکرد بسیاری از جوامع، سازمان‌ها و افراد اثرات قابل ملاحظه ای گذاشته و به موازات پیشرفت‌های شگرفی که در این زمینه بوجود آمده است، سرنوشت جوامع، سازمان‌ها و افراد هر روز بیش از گذشته به این فناوری مدرن گره می‌خورد. بدیهی است که در چنین موقعیتی ،شناخت تاثیرات فناوری اطلاعات اهمیت فزاینده ای یافته است .اثرات فناوری و تولید نرم‌افزارهای بسیار در راستای گسترش دانش حسابداری که به سرعت در حال پیشرفت می‌باشد بسیار مشهود است. از این رو؛ انجمن حسابداران کرمان، در راستای تسریع نرم‌افزاری شدن و ورود هر چه بیشتر فناوری اطلاعات به دانش حسابداری، کارگروهی را تحت عنوان نرم افزار و فناوری اطلاعات تشکیل داده و آقای مهندس امیر مصطفی الهیان به عنوان سرپرست کارگروه مذکور در حال فعالیت می‌باشند.

اقدامات پژوهشی انجمن حسابداران کرمان

در راستای توسعه دانش و حرفه حسابداری در استان کرمان و براساس ماده ۲۹ اساسنامه انجمن صنفی کارگری حسابداران کرمان، انجمن مذکور در حال پیگیری و تلاش برای راه‌اندازی نشریه‌‌ی غیر برخط الکترونیک در حوزه تخصصی حسابداری با مدیرمسئولی آقای دکتر سالارنژاد می‌باشد.

 

عضویت در انجمن صنفی کارگری حسابدران کرمان

انجمن صنفی کارگری حسابداران  کرمان، در حال حاضر دارای ۷۵ نفر عضو است که شرایط عضویت  کارگران در انجمن مذکور براساس ماده ۴ اساسنامه به شرح زیر می‌باشد:

 • تابعیت ایران
 • استقرار در حوزه جغرافیای فعالیت انجمن صنفی
 • اشتغال در کارگاه، حرفه، صنعت مرتبط با واحد مالی، حسابداری و حسابرسی در حوزه جغرافیایی فعالیت انجمن صنفی با ارائه ی مدارک معتبر شامل: حداقل کاردانی حسابداری و رشته‌های مرتبط با دو سال سابقه کار مرتبط؛
 • ارائه مدرک معتبر مبنی بر کارگر بودن مطابق قانون کار؛
 • قبول و تعهد اجرای مقررات اساسنامه و مصوبات قانونی ارکان انجمن صنفی؛
 • پرداخت ورودیه و حق عضویت به‌طور مرتب.

موارد تعلیق از عضویت انجمن:

 • عدم پرداخت بموقع حق عضویت تعیین شده با توجه به ماده ۸ اساسنامه؛
 • عدم رعایت مفاد اساسنامه و مصوبات قانونی هر یک از ارکان انجمن صنفی.

هزینه عضویت در انجمن:

 • حق ورودی هر عضو، مبلغ ۵۰۰،۰۰۰ ریال است که توسط مجمع عمومي عادي تعیین می‌شود و پرداخت تنها برای یکبار می باشد؛
 • حق عضويت: ماهيانه/ساليانه، مبلغ ۱۰۰۰،۰۰۰ریال كه مبلغ آن توسط مجمع عمومي عادي تعيین مي گردد.

واریز حق عضویت به حساب شماره ……

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.